Teklif Formu

Bu alandan, atölyelerimizde verdiğimiz hizmetler hakkında bilgi talebinde bulunabilir ve teklif isteyebilirsiniz. 5 - 20 dk. arasında dönüş sağlıyoruz.

SEO Uyumlu İçerik Oluşturmanın 9 Adımı

Yazan: Cem Çetin
17 Mar 2021
SEO-dostu-icerik-nasıl-oluşturulur

SEO Uyumlu İçerik Oluşturmanın 9 Adımı

Yazan: Cem Çetin
17 Mar 2021

SEO Uyumlu İçerik ya da SEO Dostu İçerik Oluşturmanın 9 Adımı

SEO uyumlu bir içerik oluşturmak profesyonel bir iştir. SEO uyumlu içerik oluşturmak için hangi adımları atacağınızı bildiğinizde ve herhangi bir içerik parçası oluşturmadan önce SEO aşamasına hakim olduğunuzda içerik üretim sürecinizi aşırı derecede karmaşık hale getirmeyecektir. Faydaları gerçekten buna değecektir. Ayrıca uzun vadede performansınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Günümüzde içeriğin önemi bir kez daha anlaşıldı. Özellikle son 1 yıl içerisinde dijitale yöneliş içerik için tüm kartların yeniden karılmasına neden oldu. O halde SEO dostu bir içeriğin temelde size ne gibi aydaları olabilir?

SEO uyumlu içerik oluşturmadan önce metninizi optimize etmek için;

  • Gelecekteki kendiniz için zamandan tasarruf edin. Her ay sitenize trafik geldiğinde, o içeriğin tanıtımına fazla yatırım yapmadan uzun vadeli sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Gerçekten değerli içerikler oluşturun. Hedef kitlenizin gerçekten sorduğu soruları yanıtlamalısınız.
  • Yeni ve potansiyel kitlelerin ilgisini çekin. Makalenizde ya da içeriğinizde sorularının cevabını bulan insanlar sadık bir kitle ve hatta markanızın elçileri haline gelebilir.

Gerçek bir içerik etkisi görmek ve daha fazla kitleye ulaşmada olumlu bir sonuç elde etmek için internette bulunan onlarca ücretsiz ‘Nasıl Yapılır?’ kaynaklarından bilgi edinebilirsiniz. Özellikle Youtube’da bu konu hakkında hem Türkçe hem de İngilizce içerik bolca bulunuyor.

Yukarıda anlatılanların çok daha fazlasını Yaratıcı Fikirler Serisinin bu sayısında derlemeye özen gösterdik. Aklınıza takılan sorular ve ihtiyacınız olan dijital destek için hemen bize ulaşın!

Zeze Atölye olarak ücretsiz içerikler sunduğumuz free zone sayfamızda artık yepyeni bir dönem başlıyor! Her ay Yaratıcı Fikirler Serisi ile yepyeni bir sayı ve harika bilgilendirici içeriklerle karşınızda olacağız.
Daha önce Çerçeve Rehberi, Marka Kimliği Rehberi ve Ana Sayfa Tasarımı ile yayınladığımız ücretsiz e-kitaplara 4. sayıyla devam ediyoruz. Bu sayıda, SEO dostu içerik nasıl oluşturulur? sorusunu 9 adımda anlattık.
Her ay yeni bir sayıyla farklı konulara odaklanacağımız ücretsiz e-kitaplar için blog sayfamızı takibe almayı unutmayın!

Ücretsiz E-kitaba ulaşmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurmak!